Mekatronik Mühendisliği Forum


Android ve Chrome OS birleşiyor
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 92
Mesaj: 303
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Aug 2013

Google’ın bilgisayar için geliştirdiği Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve telefonlar için tasarlanan Android bir araya geliyor.

The Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre internet devi Google çok yakında Chrome OS ve mobil işletim sistemi Android birleşiyor.
[Resim: android-chrome-birlesme-e1446441744614.jpg]


2017 yılından itibaren Google’ın artık tek bir işletim sistemiyle yola gitmeyi planladığı ve bu doğrultuda laptop ve bilgisayarlarda web tarayıcı altında çalışan Chrome OS, mobil telefonlara hayat veren Android OS ile birleştireceği konuşuluyor.
Haberde iki işletim sisteminin buluşmasından doğan yeni platformun önümüzdeki yılLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.I/O’da tanıtılabileceği ve 2017’de tamamen hazır hâle gelebileceği bilgisi de yer alıyor.
Bazı Android uygulamalarının Chrome OS’te çalışabilmesi ve Pixel C gibi cihazların varlığı göz önüne alınınca iki işletim sisteminin birleştirilmesine dair haberler kulağa pek şaşırtıcı gelmiyor. Ancak kısa bir süre önce Android ve Chrome OS’in dümenine geçen Hiroshi Lockheimer’ın açıklaması, bu birleşmenin en azından kısa vadede gerçekleşmesinin pek muhtemel olmadığını düşündürüyor.
Birleşme haberlerinin ardından Twitter hesabı aracılığıyla bir açıklama yapan Lockheimer, “Chromebook için yüksek bir momentum var ve Chrome OS’e fazlasıyla bağlıyız.” ifadelerini kullandı.
Lockheimer, çocuklarına derslerine yardımcı olması amacıyla kısa süre önce iki Chromebook aldığını belirtmeyi de ihmal etmedi. Lockheimer’ın bu açıklamaları, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.ve Chrome OS birleşmesinin şu aşamada öncelikler listesinde olmadığını gösteriyor. Ancak bu açıklamanın sadece gündemi dağıtmak ve birleştirme çalışmalarını daha rahat gerçekleştirmek adına dikkati başka bir yere çekmek için yapıldığı da düşünülebilir. Android ve Chrome OS’in yollarının birleşip birleşmeyeceğini görmek için biraz zaman gerekiyor.
[Resim: 80952.gif]

[Resim: edolek.png]
C.Ü MeKaTRoNiK~

Cevapla
Teşekkür Edenler
(Bu mesajı son düzenleyen: 14-12-2015, 01:18 AM Ali Ozcelik.) .


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.