Mekatronik Mühendisliği Forum


Bir Çıkmazdayım, Yardım Ederseniz Sevinirim :)
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 8
Mesaj: 11
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Sep 2014

Öncelikle merhaba, Ben YTÜ Mekatronik Müh. öğrencisiyim. Bu sene 2. sınıfa başlayacağım inş. Ne zamandır aklıma takılan, düşünüp düşünüp içinden çıkamadığım, o yüzden de adına "çıkmaz" dediğim bu soruna tavsiyelerinizi yorumlarınızı almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Zaman zaman aklıma değişik fikirler, aparatlar, uygulama fikirleri, program fikirleri, ufak tefek basit icatlar geliyor ancak, bunları donanım ve bilgi yetersizliğimden ggerçekleştiremiyorum ve kafamdaki projeler daha bu aşamada bitmiş oluyor. Örnek vermek gerekirse (belki biraz ütopik olanı olacak) taşıtın hızına göre belirlenen bir menzil çevrimindeki araçların, birbiriyle haberleşmelerinin sağlanıp; olası tehlike durumlarının tespitinin sağlanması (ya da daha basit bir fikir olarak), bilgisayarlar için kişiselleştirilebilir widgetlar yapılabilecek bir program yazılması gibi. Bunlar bir ikisi sadece.


Bunları yapabilecek bilgi ve donanımına sahip değilim ve nasıl sahip olacağımı da bilmiyorum çünkü nereden başlamam gerektiğine de karar veremiyorum. Okulumuzda 1. Sınıfta Teknopark Teknoloji Transfer Ofisinden gelip bizlere TTO'yu tanıtmışlar ve fikriniz olursa gelin demişlerdi. Ama oraya gidebilmek için bir proje nasıl sunulur, bir fikir ne gibi dokümanlar kullanılarak somutlaştırılır bilmek gerektiğini düşünüyorum. E kendime bakınca da bunları göremiyorum. Üstüne, fikrimi hayata geçirecek donanımım da olmayınca fikrim bana, herkesin " Söyle söyle bir şey olacak, burasına basınca şunu yapacak" ütopyalarından öte geçemez fikirler gibi gelmeye başlıyor ve peşini bırakıyorum.
Açıkçası bir şey bilmediğim için de nereden nasıl başlamam gerektiğini de bilmiyorum. Bu fikirlerimi nasıl hayata geçirebilirim, yukarıda belirttigim gibi bunları nasıl sunarım bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.
AbdussametErkek, üyesi Mekatronik Mühendisliği Forum forumlarına Sep 2014 tarihinde katılmıştır.

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 25
Mesaj: 192
Cinsiyet: Belirtme
Kıdem: Apr 2013

Her proje şöyle şöyle yapacaksın demeyle başlar.. =) Sende "şöyle şöyle" işlemlerini yapan elemanları tespit edip yapacaksın...


Araçlar arası iletişim sağlacak demişsin. Bunun için günümüzde pek çok yöntem var. WiFi , Bluetooth vb.. bunların başında gelmektedir. Olası bir tehlike demişsin. Bu tehlikeler nelerdir. Onları tespit edip ona göre sensörler belirlemen gerekir.
Sakarya Üniversitesi > Teknoloji Fakültesi > Mekatronik Mühendisliği
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Mekatronik, elektroniğe beden makineye beyindir.

Cevapla
Teşekkür Edenler AbdussametErkek
.


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Soruyorum yardımcı olursanız sevinirim mercanmelih 6 2,921 12-07-2014, 00:36 AM
Son Mesaj: yyz

Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.