Mekatronik Mühendisliği Forum


Ermetal Şirketler Grubu Çalışma Şartları
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 39
Mesaj: 73
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Aug 2013

Ermetal Şirketler Grubu bünyesinde, Ermetal, Erkalıp, Ergıda, Bürosit, Plasmot adı altında aynı lokasyonda 5 adet şirket mevcuttur. Fahrettin Gülener ve ailesi tarafından yönetilen Ermetal Şirketler Grubu’nu bu yazıda yakın mercek altına alıyoruz.

Esasında kaliteye ve yalın yönetim felsefesine verdiği önem ile ana sanayii gözünde iyi bir tedarikçi konumunda bulunan, ana sanayii’nin isteklerini önemseyen ve bu istekler doğrultusunda üretim, kalite ve yönetim politikalarına yön veren firma, çalışanlarına rahat bir çalışma ortamı ve temposu sağlamakta, temiz yemekhanesi, standart ölçülere kavuşmuş hijyenik kurallara göre servis edilen yemekleri, temizliği ve bakımı sürekli yapılan iç mekanlarıyla, iş güvenliğinin maksimum seviyede sağlanması konusundaki ciddiyetiyle, fazla mesai ücretlerinin hem beyaz yaka hem mavi yaka tarafında ödenmesiyle, yıl boyunca dört sefer verdiği erzak, yazlık-kışlık ayakkabı, özel günlerde gıda-içecek vb. katkılar, sigortanın brüt maaş üzerinden yatması, ölüm izni, doğum izni, ilk yılda yıllık izin kullandırma, okuyan çocuklara yardım, aile geçindirme ücreti, yakacak ücreti, gıda, temizlik, giyim ve elektronik eşya alışverişi yapılabilen puan kartı vb. sosyal haklarıyla ve kolay kolay işten çıkarmamasıyla otomotiv sektörüne başlayanlar için iyi bir başlangıç sayılabilir.

Ancak… Gelelim mesleki gelişim konusuna. Mühendis alımları arada bir topluca veya tek tük pozisyonlar için yapılır. Asıl sorumluluk genellikle lise mezunlarına verilir, yeni mühendislere ise genellikle pek sorumluluk verilmez ve mesleki olarak kendilerini geliştirmeleri için önleri açılmaz, eğitim ve mesleki gelişim genelde arge bünyesinde yoğunlaşmıştır, arge’dekiler bu anlamda bir nebze daha şanslılar diyebiliriz. Yeni mühendis arkadaşların kendilerinden bekleneni yerine getirmesi için gönderilmesi gereken gerekli eğitimleri eğitim sorumluları organize etmekte bazı departmanlar için zaafa düşebiliyor. İnsanları birikim ve bilgilerine göre doğru yerde kullanmakta bazen sıkıntı çekebiliyorlar bu da Ermetal için eksi hanesine yazılabilecek başka bir husus. En fazla çalışabileceğiniz 2 sene ancak kendinizi yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı iyi yetiştiremediyseniz 2 seneden sonra başka bir yere gittiğinizde sudan çıkmış balık gibi hissetmeniz olası. Sorumluluk verilmeyen ve insiyatif alma yetilerini kaybeden mühendisler ana sanayii firmalarına geçince bölüm bölüm geziyorlar maalesef, bunun ermetal yönetimi açısından dikkate alınmasında fayda var. Yeni ve taze beyinlere güvenilse ve emsallerine göre daha düşük maaş verme politikasından vazgeçilse eminim ki turn over’da da epeyce düzelme yaşanacaktır.
Anlatılanları toparlayacak olursak, Ermetal’de çalışma ortamı ve çevre koşulları olarak en iyi departmanlar, satış, satınalma ve ar-ge’dir, ar-ge bünyesinde kalıp tasarım, kalıp proje, proje, ar-ge proje, endüstriyel analiz, muhasebe vb. alanlarda çalışma yapılıyor, tercihlerinizi bu alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz; temiz, nezih ve huzurlu çalışma ve çevre koşulları altında çalışabilirsiniz. CV’nizde iyi bir referans olarak hiç düşünmeden yazabileceğiniz Tier-1 tedarikçilerden birisidir Ermetal.
"Başarının en kısa yolu gönülden istemek, hayal etmek ve pes etmeden sabırla mücadele etmektir; bugünü yaşa, yarın için dua et." - Utkay N. G.
Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.