Mekatronik Mühendisliği Forum


Kafam karışıyor!!
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 2
Mesaj: 3
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Jan 2014

Arkadaşlar mekatronik okuyan 2 arkadaşımda bölüm değiştirdi İş imkanı olmayacak diyorlar ne diyorsunuz bu konu hakkında ?

Cevapla
Teşekkür Edenler
(Bu mesajı son düzenleyen: 27-07-2014, 02:36 AM wwxx09.) .
Konu:
Mesaj: N/A
Cinsiyet:
Kıdem: N/A

Mekatronik çok yönlü bir mühendislik öncelikle bunun bilincinde olmadan degiştirdiklerini düşünüyorum, çünkü bugun birtakım iş ilanlarında Elektronik Mühendisligi/Mekatronik Mühendisliği yada Makine Mühendisliği/Mekatronik Mühendisligi gibi diger mühendisliklerin tercıh edildigi alanda Mekatronıgınde tercıh edıldıgını görebilirsiniz. Tabi bu dedigim şuanda cok yaygın olmasada yavas yavas yaygınlasıyor diye düşünüyorum. Mekatronıkten mezun arkadaslarım iş ilanları sitelerinde Makine/Elektronik Müh. arayan ilanlara basvurdular kabul edilenler oldu.Yani takılma bence bu tür seylere.

ki bana göre artık okudugun üniversitenin bir önemi yok(belli kıstaslar dışında odtü,bilkent,itü gibi).Hatta bölümün bile önemi yok. Böyle düşünüyorum çünkü bugun baktıgımızda her üniversitede Mühendislik bölümü var. Senin işe alınabilmen için fark yaratman gerekıyor. Mülakat sorularını incelersen "Seni neden işe almalıyım?" sorusunu biçok işyeri sormaktadır. Demek istedigimi anlamışsındır umarım, sadece ve sadece bölümü okumakla müh. ünvanını alırsın ama OLAMAZSIN!

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu:
Mesaj: N/A
Cinsiyet:
Kıdem: N/A

kardeşim ben Konya'da ikamet ediyorum doğma büyüme Konyalıyım,üniversite tercihlerinde Mekatronik Mühendisliğini yazdım ve hepsi Konya tercihi,sebebi ise Konya'da ki sanayi alanı çok geniş ve ihtiyaç çok fazla. Bu Bursa,Kocaeli,İstanbul da da böyle. Sadece kendini geliştirmeye kalıyor iş mekaniğide elektroniğide iyi harmanlaman gerekli. Kim ne derse desin benim bildiğim mektepli olmayan fakat sadece al sat ile bile parayı kıran adamlar var. Sadece Konya piyasasını bildiğim halde böyle konuşuyorum.

Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.