Mekatronik Mühendisliği Forum


Karabük Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 92
Mesaj: 303
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Aug 2013

Emre Kaya Eski ile Lütfen Yeniyi Karıştırmayınız eskiden böyleydi diyerek ve eski mantıkla yola çıkarak düşünmeniz bence hoş değil ki hocalar değişmiş olabilir lab lar değişmiş olabilir bunları da göz önünde bulundurarak genel bi yorum yapmanızı öneririm
[Resim: 80952.gif]

[Resim: edolek.png]
C.Ü MeKaTRoNiK~

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Mesaj: 4
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Apr 2016

(14-04-2016, 20:09 PM)Emre Dölek Yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Emre Kaya Eski ile Lütfen Yeniyi Karıştırmayınız eskiden böyleydi diyerek ve eski mantıkla yola çıkarak düşünmeniz bence hoş değil ki hocalar değişmiş olabilir lab lar değişmiş olabilir bunları da göz önünde bulundurarak genel bi yorum yapmanızı öneririm

Merhaba Emre,

Benim içerisinde "eskiden" ifadesinin yer aldığı cümlem şu şekilde: "Teknoloji Fakültesi denilen fakülte eskiden Teknik Eğitim Fakültesi adı altında tekniker yetiştiren fakültelerin zamanla mühendis yetiştirmeye başlamasıdır." telafuz edilmiştir.


Ben Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümü ile ilgili eskiden diye bir cümle kurmadım. Zaten bölüm çok yeni, bir kaç dönem mezun vermiş bir bölüm. Bu bölümün çok yeni bir bölüm olduğu belli.


Ayrıca iyice araştırırsan bölümün hocalar hala aynı insanlar. Sadece 1-2 değişiklik var. 


Laboratuvar konusunda başlık değil içerik önemli. Hangi laboratuvarda hangi malzemelerin varlığından söz ediyoruz? Bir odayı kapatıp, bir kaç temel malzeme ile kapısına "Mekatronik Laboratuvarı" yazmakla maalesef laboratuvar olunmuyor!

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Mesaj: 2
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Mar 2016

Bizim okulun mezunu olduğunu söylemişsin Emre, okulun politikasını en iyi sen bilirsin suç kimin ?
Ve kaldı ki bence öğrenmek isteyene gayet yeterli imkanlar sağlanıyor. Kapılar açılıyor açıldığını gördük görüyoruz.
Ama haklı olduğun konu bu imkanların herkese verilmemesi labların durumu dediğin gibi kötü. Çoğu alet 2009dan belki daha öncesinden kalma. Ama ondan öncesi o yarı var yarı olmayan aletleri bile final sınavı öncesinde kullanamayan öğrenci var. Derme çatmada olsa içindeki aletler en azından lab. a gidiyoruz bir şey yapıyoruz. Mühendislik Fakültesinde aynı imkan bulunmuyor birde işin bu açısından da bakmamız lazım.
Ne yazık ki sorular o kadar basit sorulmasına rağmen fakültenin öğrencisinin bilgisi tamamen yetersiz.Öğrenmeye aç olmayan insan doğal olarak bir şey alamiyor.

Burada bence spesifik bakabilmek lazım. Bölümü fakülteyi gömerek kendi vicdanımızı rahatlatmamalıyız.
Ben okulun geçmişte izlediği politikayı gömmeyi tercih ederim lakin yeni gelen sistem,kararlar ve Refik Polatın rektörlüğe gelmesiyle politikanın akademik yöne döndüğü söylenmekte. Bunu bu sene öğrenci alımlarından ve yayın durumlarından göreceğiz.

Lablarında içinde bulunan materyalleri yazarsak daha spesifik olur bence.
1.-2.Sınıflarda kullanılacak lablarda genellikle eski 3-4 bilgisayar 3-4 güç kaynaği ve 3-4 osilaskop bulunmakta.
Çizim lablarının bilgisayarları ise yine kararınca en azından 2013 2014 civarı yenilenmiş pcler bulunuyor sayıları yeterli ancak sorunları var pclerın ilgilenen kişilerin düzeltemesinden ötürü.
Robot Lab.'ında Kuka bulunuyor 1 adet.
Pnömatik Lab'larında klasık 2-3 pano ve materyaller bulunuyor. 1.2.sınıf dersleri için lablar yetersiz ancak kullanılmaz durumda da değil.
Bu arada eski yemekhane'yide lab.lara çevirdiler diye biliyorum Smile
Hocalar aynı dediğin doğru ama anlamadığım hocaların bazıları cidden bilgili insanlar.Bazıları onları sende bende iyi biliyoruz bilgisizler lakin tüm hocaları da yere vurmak adaletsiz bir bakış açısı gibi Smile
Bölümün maddi sıkıntıları da bulunuyor zaten hocalar bitirme projelerini tekrar arzu eden öğrenmek istiyen öğrencilere tekrar verip toplattırıp bir üst kademeye geçmelerini sağlamaya çalışıyorlar. Ama dediğim gibi bölümün çok öğrencisi ve kalitesi düşük öğrencisi var. 15 Kişilik gruplar halinde dersler veriyorlar artık öğrenim verimi bayağı arttı bence Smile veya kalitesiz öğrenciler benim grubuma düşmemiş.

Ek bilgi; Bölümü tercih ederken şehirin bir eskişehir vb. şehir olmadiğini aklınızdan çıkartmayınız. Çeşitli zorlukları bulunuyor.
Karabük Üniversitesi-Teknoloji Fakültesi

Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Karabük Üniversitesi Mekatronik de öncü tayfunoztur 0 228 24-07-2018, 08:25 AM
Son Mesaj: tayfunoztur

Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.