Mekatronik Mühendisliği Forum


Mekatronik ile ilgili kendimi nasıl geliştirebilirim
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 56
Mesaj: 64
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Sep 2014

üniversite hazırlık sınıfındayım kendimi geliştirmek istiyorum.fikirlerinizi eksik etmezseniz sevinirim Smile
Celal Bayar Üniversitesi-Mekatronik Mühendisliği

Cevapla
Teşekkür Edenler
(Bu mesajı son düzenleyen: 08-11-2015, 00:42 AM Ali Ozcelik.) .
Konu: 0
Mesaj: 1
Cinsiyet: Kadın
Kıdem: Sep 2014

Bende bu yıl girdim aslında fikirlerinizi paylaşırsanız iyi olur
yelizkel, üyesi Mekatronik Mühendisliği Forum forumlarına Sep 2014 tarihinde katılmıştır.

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 13
Mesaj: 59
Cinsiyet: Belirtme
Kıdem: Aug 2013

Kendi bölümünle ilgili yarışmalara katıl , ingilizce öğren .. tek şey var aslında mesleğinle ilgili ne varsa bak yorumla kendini böyle geliştirirsin.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 56
Mesaj: 64
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Sep 2014

çok geniş kapsamlı olduğu için öğrenmeside bir hayli zor tavsiye edebileceğin bir kitap vs. bir şey var mı acaba ?
Celal Bayar Üniversitesi-Mekatronik Mühendisliği

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 1
Mesaj: 4
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Oct 2013

ilk yıllarda ayıracağın zaman daha fazla olacağından öncelikle ingilizceyi hallet derim. Sonrasında bulunduğun kulüplerle yurtdışı yarışmalara katılma imkanın da olursa daha fazla kendine güvenin gelir. Her konuda biraz bilgi sahibi olabilirsin ama ileride yönelmek istediğin alana yoğunlaş derim.

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Mesaj: 1
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Nov 2014

Öncelikle merhaba ,

Arkadaşlarımın dediği şeylere kesinlikle katılmıyorum. Öncelikle mühendisliğin bizler için bir yarış mesleği olmaması gerektiğini kendine aşılamanı öneririm. Mühendislik kim iyi ingilizce biliyor kim daha çok gezip yarışmalara katılıyor değildir, en azından baslanması gerekilen yer burası değildir. Öncelikle yaptığın bu mesleği gerçekten sevmen gerekiyor , kalpten isteyerek yapmadığın bu meslek sana okul hayatın olsun iş hayatın olsun zindan olabilir. Okul seni aşırı zorlayacak sevmediğin bir durumda bundan kolayca soğuyabilirsin . Bizler yeni buluşlar için uğraşan kişiler olmalıyız not için veya yarışmalar için uğraşan kişiler değil. Okulunda bölümüne zaman ayırabilceğin en önemli iki sene hazırlık ve 1. sınıftır ve emin ol ki çok yüksek düzey eğitmenlerden eğitim almadığın sürece okul sana bişey katmayacak . Örneğin programlama dersi görüceksin emin ol ki orada görüceğin programlama yazılım dünyasında %2 ye bile denk gelmez . Okul sadece sana gitmen gereken yolu göstericek. Bunun için kendini geliştirme yolunu kendin bulmalısın. 1. sınıfta programlama bilgisayar destekli çizim elektrik-elektronik gibi derslerin olucak . Asla okuldan öğrendiğinle yetinmemen gerek . Okul sana öğrenmen gereken programlama dilini göstericek atıyorum c# okula dayalı kalırsan en yuksek yapabiliceğin şey veritabanına veri yazıp veri cekmedir. Düşünmen gereken yol şu. Ben bir mekatronik mühendisiyim c# ı nerede kullanabilirim ? örnek veriyorum bi robot kol yapsam bilgisayar programıyla uzaktan nasıl kontrol edebilirim ? bunu uzaktan kontrol etmem için yazılım bilgimin yanında elektriksel ve elektroniksel kısmını tasarlamam gerek , bu derside görüyorum üstüne katıp bir devre tasarlayabilirim peki bunları nasıl bir mekanik aksamla birbirine bağlayabilirim ? solidworks gördük orda tasarlayıp kendimce bir proje yapabilirim ? Anlattığım gibi sadece okula dayalı kalırsan mezun olduğunda geriye döndüğünde hiç bişey bulamassın bu senelerim ne kadar boş geçti dersin. Düşünmeye calısırsan 1. sınıfta dahi projeni yapabilirsin. Gördüğün gibi proje ve yarısmalar senin isteğin, çaban ve sonuca gitmen sonucu olusan kavramlar. İngilizceni diziler filmler kurslarla boş vakitlerinde mutlaka geliştirirsin istedikten sonra. Sana tavsiyem budur . Nasıl geliştirebilirimden çok elimdeki şeyler beni ne kadar geliştirir diye düşün. Gitmen gereken yolu kendin bulduğunda zaten gelişmeye başladığını görüceksin .

Diğer arkadaşlarım umarım kusura bakmaz bu benim şahsi görüşürüm. Herkesin görüşüne saygım var.

Herkese kolay gelsin . Umarım istediğin yolda kendini geliştirirsin.
Rorschach, üyesi Mekatronik Mühendisliği Forum forumlarına Nov 2014 tarihinde katılmıştır.

Cevapla
Teşekkür Edenler Freedom
.
Konu: 56
Mesaj: 64
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Sep 2014

çok teşekkürler görüşleriniz için Smile
Celal Bayar Üniversitesi-Mekatronik Mühendisliği

Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.