Mekatronik Mühendisliği Forum


Mekatronikçinin başarısı
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 88
Mesaj: 180
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Jan 2013

2006 yılı Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu Alper Osman Aydemir’in liderlik ettiği projeye BBC, Wired, IEEE gibi uluslar arası ve NTV, TGRT Haber gibi ulusal medya kuruluşları yer verdi.

Projenin amacı, 3D modelleme metotlarını dünyadaki herkesin kolayca ve ücretsiz olarak kullanmasını sağlamak ve aynı zamanda toplanan verileri paylaşarak bilimin ilerlemesine yardımcı olmak.

Alper Aydemir ve ekibinin oluşturduğu Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. web sitesinden, geliştirdikleri 3D haritalama uygulamasına ulaşabilir, yapılan 3D modelleri görebilir, hatta bu modelleri Youtube’ta olduğu gibi diğer web sitelerinin içine yerleştirebilirsiniz.
[Resim: kv6qx2mn29any7iappq7.jpeg]
HABERDEN "İsveç'in başkenti Stockholm'deki Royal Teknoloji Enstitüsü (KTH)'de 'robotik' üzerine doktora eğitimi alan Türk öğrenci Alper Osman Aydemir, istenilen her şeyi 3D modelleyip internet üzerinden göstermeyi kolaylaştıran bir yöntem geliştirdi.
Araştırmaları boyunca en iyi 3D modelleme metotlarından birisini iyileştirerek, herkesin bu teknolojiye ulaşmasını sağlayan Aydemir'in başarısına BBC, Mashable, Wired ve IEEE gibi uluslararası medya kuruluşlarında geniş yer verildi.
Alper Osman Aydemir ve beraberindekiler, 3D modelleme metotlarını dünyadaki herkesin kolayca ve ücretsiz olarak kullanmasını sağlamayı ve aynı zamanda toplanan verileri paylaşarak bilimin ilerlemesine yardımcı olmayı amaçlıyor.
Aydemir'in geliştirdiği yönteme göre, kullanıcılar bu programı yükledikten sonra Microsoft Kinect kamerasıyla 3D modellemek istedikleri her şeyin videosunu çekip Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adresine yükleyebiliyor. Bu adreste, videonun 3D modeli yapılıyor ve tekrar internet tarayıcısında görüntülenecek hale getiriliyor. Bir görüntünün 3D modellenip tekrar tarayıcıda gösterilmesi adeta bir YouTube videosu yapmak kadar kolaylaşıyor.
2006 yılında Sabancı Üniversitesi Mekatronik lisans programından mezun olan Aydemir, Stockholm Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aydemir, KTH'deki doktora eğitimine devam ediyor."yada: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Alper Osman Aydemir Hakkında:

2006 yılında Sabancı Üniversitesi Mekatronik lisans programından mezun oldu ve
Stockholm University’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Şu anda KTH, Royal Institute of Technology’de robotik üzerine devam ettiği doktorasını tamamlamak üzere.
NASA dan gelen bir teklif üzerine Los Angeles e gitmeye hazırlanıyor.
[Resim: mekatronikalt.jpg]

Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.