Mekatronik Mühendisliği Forum

Merhaba
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 4
Kıdem: Feb 2016

Adım Emir Buğra KÖKSALAN. Fırat Üni TEF Bilgisayar Öğretmenliği öğrencisiyim. Normal şartlarda okulu bitirmiş olmam gerekiyordu fakat 8e kadar uzatmak zorunda kaldım. Teferruata girmeden kendimden bahsedeyim.

Tokat Niksar doğumluyum. Liseyi Niksar Teknik Lisesi Bilgisayar bölümünde okudum. Lise 2'den beri program yazmaktayım. Algoritma bilgim çok iyidir. An itibariyle 9 yıllık programcıyım. Birçok dil ile programlar yazdım. Lisede Pascal, VB 6.0, klasik ASP, C++ gördük. Pascal ve VB lisede kaldı tabiki. Ondan sonra PHP, Java, CSharp, Javascript, NodeJS, MicroC falan üniversite ve iş hayatım boyunca zaman zaman kullandığım dillerdi. Asıl uzmanlık alanım Java, PHP ve Javascript üzerinedir.

Lise ve üniversitede elektronik derslerimiz oldu. Çok severim elektroniği. Lisedeyken televizyon tamircisinde çalışmıştım ve orada birçok devreler yapma imkanım oldu. Patronum çok memnundu benden. Üniversite muhabbeti çıkınca ayrılmak zorunda kaldım. Üniversitede işler daha ilerledi. Basit led yakma ve paralel port kontrollü devreleri geçip doğrudan MicroC ve Assembly ile microcontroller tasarlayıp kodlamaya başladık. Bluetooth ile hareket eden motorlar arabalar filan yapmaya başladık. Çok çılgın günlerdi.

Üniversitede Csharp görüyorduk. Pek ısınamadığım bir dil. Ben liseden beri kendini linux ve açık kaynak dünyasına kaptırmış biri olarak hiçbir kapalı koddan haz almayan birisi olduğum için CSharpı sevemedim ve kendimi PHP ve Java üzerine geliştirdim. Son sene bütün dönem ödevlerimi Java ile yaptım. Önceki dönemlerdeki hocaların verdiği ödevleri de PHP ile yaptım. An itibariyle her türlü web, mobil, masaüstü programları tasarlayıp kodlayabilen birisiyim.

Derken iş hayatına atılmak icap etti. Okulum bitmemişti ama bi yandan çalışıp bir yandan sınavlara girerim diye düşünüyordum. Antalyada bir yazılım firmasında iş buldum (Pribas GmbH) Burada çılgınlar gibi Java kasıyorlardı. Javayı gerçek anlamda iş hayatında burada kullandım. 2 haftada üç tane 500 sayfalık Head First Java kitaplarını bitirmem gerekti. Çok zor günlerdi. Akşam eve yorgun argın gelip erkenden uyuyup ertesi güne yine yorgun başlamama sebebiyet veren kitaplardı bunlar. Fakat 2 haftalık eğitimden sonra büyük faydasını gördüm. Artık kendimi uzay mekiğiyle marsa giden astronot gibi hissediyordum. Patron benden gayet memnundu. Çabuk öğreniyordum ve öğrendiğimi anında uygulayabiliyordum.

Derken yıllar aktı gitti. Zaman geçtikçe tecrübelendik, hem hayat hem kariyer bakımından. Artık dünyaya farklı bir açıyla bakıyorum. Aslında bilgisayar öğretmeni olmama rağmen öğretmenlik yapmak istemedim çünkü bildiklerimi uygulamak, başkalarına anlatmaktan daha faydalı olur diye düşünüyordum. Ama bildiklerimi yeterince uyguladım. Biraz da başkalarına anlatmak istiyorum. Bilgi edinmek kolay gibi görünüyor ama aslında zor. Belki bu zorluğu biraz olsun kolaylaştırabilirim. Herkese iyi günler Smile
Java, Android, PHP, C, C++ programcısı.

Teşekkür Edenler
.
Konu: 39
Kıdem: Aug 2013

Hoşgeldiniz aramıza, forumda paylaşımlarınızın bol olmasını umuyorum, etik hackerlıkla ilgili deneyimleriniz oldu mu hiç merak ettim? Bu aralar çok popüler bir iş haline geldi.
"Başarının en kısa yolu gönülden istemek, hayal etmek ve pes etmeden sabırla mücadele etmektir; bugünü yaşa, yarın için dua et." - Utkay N. G.

Teşekkür Edenler
.
Konu: 92
Kıdem: Aug 2013

arkadaş bir ara geldi mod luk istedi yazdı birşeyler daha sonra kayboldu Smile
[Resim: 80952.gif]

[Resim: edolek.png]
C.Ü MeKaTRoNiK~

Teşekkür Edenler
.

Foruma atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir