Mekatronik Mühendisliği Forum


Normal PC den giriş çıkış alma?
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu:
Mesaj: N/A
Cinsiyet:
Kıdem: N/A

Arkadaşlar Ben kendi çapımda endüstriyel pc yapmak istiyorum yalnız Paralel porttan çıkan 8 pin benim için yeterli değil Visual basictede Scada olarak göstericem.

Normal PC Ana kartından Giriş ve çıkış(IO) Alabileceğimiz C Dilinde yada MS-DOS l Dil çok önemli değil programlanabilir bir sistem varmı bi kart yada farklı bi yöntem ?

Cevapla
Teşekkür Edenler
(Bu mesajı son düzenleyen: 19-12-2013, 21:17 PM Bilal Ünalmış.) .
Konu: 88
Mesaj: 180
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Jan 2013

Giriş çıkış pinşleri sınırlıdır. Ancak paralel portun bir sonraki evrimi seri port. Seri port adı üstünde seri iletişim yöntemi ile çalıştığı için sana hayli hayli yeter. en son ise usb ler var. fakat usb ler çok kullanışlı olsada uylamada biraz zor olabilir. Zaten bizde genelde usb yi seri dönüştürücüler takarak kullanıyoruz. Seri portu VGA ile karıştırma. Gerçi söylüyorum ama sen biliyorsundur bunları muhtemelen.
[Resim: mekatronikalt.jpg]

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu:
Mesaj: N/A
Cinsiyet:
Kıdem: N/A

Ya RS-232 Çıkışını biliyorum fakat sadece PLC lerde kullandım ben o portu yani o porttan nasıl 60 pinlik bir çıkış alıp bunu programlayabilirim ben burdayım.

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 88
Mesaj: 180
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Jan 2013

paralel mantığı ile düşünüyorsun. bilgisayardan 60 pin ne demek. ama seride tek hat üzerinden istediğin kadar kullanabiliyorsun. daha yavaş ama pin tasarruflu. bilgisayardan direk olmaz ama rada bişey olsa (pic gibi) belki olur. bende pek hakim değilim. o yüzden fazla bişey söylemiyeyim. bu konuda bilgili biri çıkar işallah.
[Resim: mekatronikalt.jpg]

Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.