Mekatronik Mühendisliği Forum


Pil patlamalarının önüne nasıl geçilir?
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 92
Mesaj: 303
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Aug 2013

Akıllı telefonların patlamaları ile ilgili çok fazla haber yaptıkLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Hem ülkemizde hem de yurt dışında büyük bir olay haline gelen ve insan sağlığını birinci dereceden tehdit eden bu durum karşısında suçlu kimLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[Resim: 1453296109_isvec.jpeg]
Telefonu patlayan bir kullanıcının öncelikle üreticiyi suçlayacağı ortadaki en önemli gerçek. Bu durum karşısında kullanıcılar üreticilerden tazminat talep edebileceklerini düşündüğünden dolayı bu durum öncelikle basına yansıtılmakta.
Patlayan bir telefonun haber değeri yok mu?
Patlayan bir telefonun haber değeri oldukça fazla; zira bir telefon patlıyorsa ve ortadaki suçlu üreticiyse bunun manşetten girilmesi ve üreticiye her türlü yaptırımın uygulanması şart. Peki ya suçlu kullanıcıysa?
Suçlunun kullanıcı olduğunu söylemek oldukça zLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.r bir süreç lakin hem yasal olarak hem de firmanın ürünü incelemesi gerekebiliyor. Bu tatsız süreLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ile uğraşmak istemeyen üreticilerin de mağdurları bir şekilde tatmin etme güdüsünde davrandıklarını görüyor ve düşünüyoruz.
[Resim: 1453296144_55eb47aaf018fbb8f8b6f933.jpg]
Akıllı Telefonunuzun Patlamaması İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
Akıllı telefonunuzun patlamaması için öncelikle sizlerin kendi önlemleri almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun en kolay yöntemi ise telefonunuzu her zaman orijinal şarj aletleri ile şarj etmeniz. Bunu yaptığınız sürece kendinizi güvence altında tutabilirsiniz. Şarj aletleri noktasındaki en önemli sorunu ise araç şarjlarında görmekteyiz. 5 - 10 TL'ye otoyol kenarlarında satılan şarj aletlerini kullanarak farkında olmadığınız ciddi bir yükümlülüğün altına giriyorsunuz. Bu tarz "çakma" ürünler telefonunuzu patlatmasa bile uzun vadede pilinize ciddi zararlar verebilir, pil şişmeleri yaşayabilirsiniz.
[Resim: 1453296162_187690038tn300.jpg]
Gece Şarj etmeli mi, etmemeli mi yoksa hiç düşünmemeli mi?
Bir diğer konu ise gece telefonu şarj etmek. Bu yazıyı okuyan birçok genç kardeşimizin "abi ben kız arkadaşımla ya da erkek arkadaşımla gece yazışmadan uyumam" dediğini duyar gibiyimLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Telefonunuzu gün içinde şarj etmeye çalışın ve gece bu işlemi yapmaktan vazgeçin. Siz uykudayken pilin alev alması büyük hasarlara hatta ölümlere sebep olabilirLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: 1453296177_telefon.jpg]
"Gündüz tüm gün okuldayım telefonu gece şarj etmek zorundayım" diyen sevgili kardeşlerimiz için de şunu öneriyorumLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Telefonunuzu lütfen ama lütfen şarj ederken yastığın altına, yatakla baza başlığının arasınasıkıştırmayın. Böyle yaptığınızda pilin ısı iletim hızını neredeyse sıfıra indirgiyor ve patlamaya davetiye çıkartıyorsunuz. Gece telefonunuzu şarj etmek zorundaysanız telefonunuzu mutfak tezgahı ya da seramik yüzeylere arkası gelecek şekilde bırakınLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bu telefonunuzun pili ısınsa bile ısısının hızlı bir şekilde dağılmasının sağlayacaktır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bu durumlara dikkat ettiğiniz sürece soru asla sizden kaynaklanmayacaktır. Zaten telefonunuzu orijinal şarj aletleriile şarj ettiğiniz sürece de üretici açısından da bir sorun görünmüyor. 1 TL verip telefonunuzu şarj eden ürünlerden ve orijinal olmayan aksesuarlardan lütfen uzak durunLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: 1453297196_sarj-aleti.jpg]
Hiçbir şarj aleti sizin canınızdan daha kıymetli değil...
Bu konuda yorumlarınızı bekliyoruz...
[Resim: 80952.gif]

[Resim: edolek.png]
C.Ü MeKaTRoNiK~

Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.