Mekatronik Mühendisliği Forum


SIFIRDAN BAŞLAYACAĞIM YARDIM
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 1
Mesaj: 1
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Jul 2014

Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği kazandım çok istediğim bi bölümdü ve hazırlık senesinde bölüm dersleri görmeden kendimi geliştirmek istiyorum ama nerden başlayacağım bilmiyorum.Makine-elektrik-elektronik-bilgisayar-programlama bunların birinde veya bi kaçında kendimi geliştirmem lazım , benim köklü bilgisayar temelim var ama programcılığa sıfırdan başlamam lazım.NERDEN BAŞLAMALIYIM ? Arduino ilemi başlamalıyım yoksa pc üzerinden programalama dilimi öğrenmeliyim?
dandanakandankalanadam, üyesi Mekatronik Mühendisliği Forum forumlarına Jul 2014 tarihinde katılmıştır.

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 1
Mesaj: 14
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Jan 2013

Bence yabancı dili geliştir ilk önce programla gibi diğer konuları daha sonra halledebilirsin.
Karabük Üniversitesi > Mühendislik Fakültesi > Mekatronik Mühendisliği

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Mesaj: 1
Cinsiyet: Belirtme
Kıdem: Jan 2014

Aynı niyetle başladığım erciyes üniversitesinde bölüm sekreterine, hocalarına yönelttiğim bu sorunun cevabı şöyle oldu: "Zaten 4 sene eziyet çekeceksin, bu sene sadece ingilizceni geliştirip boş vaktinin keyifini çıkar."

Cevapla
Teşekkür Edenler
(Bu mesajı son düzenleyen: 25-07-2014, 23:58 PM pera.) .
Konu: 4
Mesaj: 20
Cinsiyet:
Kıdem: Jul 2013

Şu an için sadece ingilizceye odaklan bence. Ve mekatronik adına endişelenme. Benim hayallerimde hep mekatronik vardı ama ismini bilmiyordum. Çocukluğumdan beri teknoloji üretmek istiyordum ve birçok şey yaptım. Uzay araçları tasarladım, çeşitli savunma sistemleri tasarladım. Tabi bunlar çocukça şeylerdi. Okul sınavlarından nefret ettiğim için kafamı sadece üniversiteye yerleşmek için gereksiz bilgi öğrenmek yerine araştırmalar yaptım. Çankırı da 2 yıllık mekatronik okudum sonra dgs ye girdim (dgs ye hiç çalışmadım sadece okul derslerime baktım) şu an sonuçlar açıklandı ve ben İstanbul gelişim üniversitesine yerleşebiliyorum. %50 ösym %30 da tercih olmak üzere genel toplam %65 burs garanti. Bunun yanında başarı bursu da var. Şimdilerde kendimi C++ a adamış ve çalışmalarıma son hız devam etmekteyim. Amacım ışık hızı ve ışınlanma üzerine ülkemizde olması gereken alt yapıyı oluşturmak ve geliştirmek. Buradan bakınca arkadaşlar kendinizi hiçbir zaman sınavlar için kasmayın. Hayalini kurduğunuz bölüm adına çalışın. Uzun vadeli planlarımı gerçekleştirme mutluluğu içerisindeyim. Kendimi sınavlar için hiç ama hiç kasmadan, okul derslerime odaklanarak. 2 yılda 3.2 ortalama yaptım. Mekatronik bir yaşam felsefesidir. Malzemelerle bir beden oluşturur ve ona sanal ile ruh verirsiniz. Bu inanılmaz bir olay. Parayı, okulu, ortamı boş verin. Nerde ve hangi pozisyonda olursanız olun sadece ve sadece mutlu olduğunuz ve haz duyduğunuz için bu işi yapın. CMYLMZ'nin dediği gibi "BEN PARA KAZANMAK İÇİN BİRŞEY YAPMADIM. BİRŞEY YAPTIM PARA ETTİ...". Herkese sevgi ve saygılarımla.
Her eve bir mekatron Big Grin

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Mesaj: 2
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Feb 2016

Bende Yıldıza yerleştim şuan hazırlıktayım ve şimdiden başlayarak kendimi geliştirmek istiyorum fakat tam net bi cevap verilmemiş açıkçası , konuyu takip edeceğim ,umarım tecrübeli arkadaşlar tavsiyede bulunabilir .

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 111
Mesaj: 171
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Oct 2015

Bence ilk başta yabancı dilini geliştirmelisin ekstradan bir şeyler yapmak istersen de çizim programı öğrenebilirsin.Program dili istersen de Arduino dilini ve C dilini öğrenebilirsin.
Kocaeli Üniversitesi - Mekatronik Mühendisliği
 kilicaslanabdullah95@gmail.com

Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.