Mekatronik Mühendisliği Forum


Savunma Sanayi Analizi
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 7
Mesaj: 11
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Dec 2016

  Arkadaşlar merhaba,hepimizin de bildiği üzere teknoloji ilerledikçe sanayideki gelişmeler de ihtiyaçları daha iyi karşılamak adına paralelinde ilerliyor.Yeni bulgular ile eski donanımların geliştirilmesinin sonucunda meydana gelen araçlar sayesinde günümüzde bir rekabet oluşturuyor.Dünya devletleri çeşitli yatırımları,araştırmaları ve çalışmaları ile bu gelişim sürecini sürekli kılıyor.Bu sanayileşme sürecinin önemli bir unsuru da savunma sanayisi ki bence içlerinde en önemlisi.Çünkü dış tehditler karşısında ayakta kalabilmek için savunma en temel ihtiyaçtır.Burada sadece dış tehditlere karşı değil iç düzeni korumak için de savunma sanayisine ihtiyaç vardır.Bu yüzden ülkeler sanayi yatırımlarının önemli bir kısmını savunma sanayisine ayırırlar.Ülkemiz içinde bu ayrıca bir önem taşır ki bunun sebebi bulunduğu jeopolitik konumudur.
  Bu yarışta var olmamız için çalışmalarını sürdüren çeşitli kuruluşlarımız var.Bunların bazılarını sizlerde biliyorsunuzdur TAI,ASELSAN,ROKETSAN vb. Bizlerin bu konuda bilinçlenmesi,çalışması gerekiyor.Geleceğimiz bizlerin elinde ne kadar yürekten ve çok çalışırsak faydalı,başarılı oluruz.
  Sizlerle düşüncelerimi paylaştım siz de bu konu hakkında görüşleriniz var ise bu konu altında paylaşalım kendimizi geliştirelim yanlışımız varsa düzeltelim.
  Ayrıca incelemeniz üzere bir pdf ekliyorum çalışmalar ile ilgili küçük bir bilgilendirme Savunma Sanayi Müsteşarlığından alıntıdır.

Teşekkürler,iyi çalışmalar.


 


Ekli dosyalar
.pdf   2015 ANALİZ RAPORU.pdf (Boyut: 1.42 MB / İndirilmeler: 34)


KARABÜK ÜNİVERSİTESİ
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ


Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.