Mekatronik Mühendisliği Forum

Slacker Hacker: Programcı, patronu yaklaştığında ekranını gizlemek için AI kullanır
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 2
Kıdem: Sep 2016

Yapay zeka, küresel finansal piyasa yönetmek için kullanılır olmuştur kalp yetmezliği tahmin ve yardım arabalar özerk kent sokaklarında gezinmek. Ancak her AI başvurusu o kadar ciddi değildir. Bir Brown Üniversitesi öğrencisi yeni geliştirilen fütüristik ve gülünç bebek isimleri icat bir sistem . Ve geçen yıl ilk AI-değerlendirilecektir güzellik yarışması düzenlendi.
Dünyanın dört bir yanında çalışanları erteleyerek takdir edilecek yeni bir AI uygulaması var - patronunuz yürürken ekranınızı gizleyebilecek derin bir öğrenme yüz tanıma programı.
"Patronum arkasında sürünen zaman garip hissediyorum," Hiroki Nakayama, programın arkasındaki beyin, bir yazı yazdı . "Elbette, ekranı aceleyle değiştirebilirim, ancak böyle bir davranış şüpheli ve bazen de onu fark etmiyorum. Bu yüzden, şüphelenilmeden ekranı değiştirmek için kendisine yaklaştığını ve ekranı gizlediğini otomatik olarak tanıyan bir sistem yarattım. "
Yazılımı eğitmek için Nakayama, bir programda bir grup resim görüntüleyerek bilgisayarına patronunun yüzünü tanıdı. Ardından koridorda yaklaşık 20 metre uzağında duran patronun masasına bakacak bir web kamerası yerleştirdi. Nakayama, bu mesafeyi beş saniyede netleştirebildiğinden sistemin tepki vereceği zamanı kalmadı.
Nakayama, Patron Sensörü olarak adlandırdığı sistemini detaylı bir blog yazısında, gözlemcilerinin görüntülerini yakalamak ve işlemek için kullandığı web kamerasına ve yazılımına anlatıyor. OpenCV'yi, yüzlerini tespit etmek için kullandı ve Keras adlı bir kütüphanede patronunun özel yüzünü belirleyebilen kıvrım sinir ağını (CNN) kurdu. CNN yüzü tanımladığında, hazırlanmış statik bir kod imgesi - Nakayama programcı - tam ekran görünür ve pek çalışmadığı halde iş yerinde sıkı görünür hale getirir.                                                       [Resim: digital-face-recognition-1200x0.jpg]

Teşekkür Edenler
.

Foruma atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.