Mekatronik Mühendisliği Forum


Swift dediler
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 36
Mesaj: 214
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Jul 2013

Programlama dilleri yeterli gelmedi galiba..Meşhurlaşmaya başlayan ruby nin ardından şimdi Apple nin göz bebeği Swift .. Son günlerin meşhur oyunlarından objective c ile yazılmış flappy bird oyunu Swift ile 4 saatte yazıldı.

[Resim: swiftynews1401913528.jpg]

Uygulama geliştirmeden kullandığı dili geliştirildiği Swift'e geçiren Apple Ojective-C'den henüz tamamen vazgeçmiş değil. Tanıtımı gerçekleştiren Müdür Yardımcısı Craig Federighi iki dilin aynı uygulamada kullanılabileceğini belirtti. Swift'in öne çıkarılan özelliklerinde biri daha az kodlama yaparak uygulamaları daha hızlı çalıştırmaya olanak sağlaması. Yıllardır geliştirilmeye devam eden ve sonunda toplulukla paylaşılan Swift öğrenilmesini alınıp daha iyi bir söz dizimi ile aktarıldığı belirtilen Swift 20 yıllık bir dile göre modern öğelerle birleştirilerek yazmayı daha doğal ve kolay hale getirmiş. Yazılan her satırda sonucu anında gösteren etkileşimli bir kodlama alanına sahip yeni dil grafikleri ve animasyonlarla zenginleştirilmiş.Swift bugünden itibaren geliştiricilerin kullanıma sunuldu.

Fakat geliştirilmiş uygulamalar iOS ve OS X Yosemite'in sonbahar piyasaya sürülmesine kadar bekleyecek. Sağlıktan 3D oyuna kadar her türlü uygulamanın kolaylıkla geliştirilmesini sağlayan yapısı ve araçlarıyla kandırmak amacıyla söyleyen Apple'ın tanıtımı ardından salondaki en çok alkışı alan Swift şimdiden eleştirilmeye başlandı. Geliştiricinin bir gecede plan değiştirmesine sebep olunduğu sadece yenilik yapış olmak adına bu dilin geliştirildiği yorumları gelirken memnun belirten geliştiriciler de Twitter'da tanıtılandan bu yana Aple'a övgüler yağdırıyor. Ne kadar memnun edici olduğunu tanıtım kitapçığını inceleyen ve dili kullanan geliştiricilerin yorumları gösterecek.
teknik-ül şahane
ortam-ül geniş
mangır-ül tıkır

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği

Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.