Mekatronik Mühendisliği Forum


Tam donanımlı bir mekatronikçi olmak için neler yapmalıyım?
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 4
Mesaj: 20
Cinsiyet:
Kıdem: Jul 2013

Arkadaşlar mekatronik benim çocukluk hayalimdi. Mekatronik diye bir kavram olmadığı için o zamanlar mesleğimi isimlendiremiyordum ta ki bir gün hocam bana bunun mekatronik olduğunu söyleyene kadar. Kendimi bildim bileli robotlar, uzay araçları, uçaklar, silahlar, gemiler tasarlar ve bunlara hayali özelliklere sahip donanımlar eklerdim. Radyo televizyon ne varsa parçalayıp bunları incelerdim. Sonunda bin bir zorlukla okuyabildim ve ÇKÜ mekatronik bölümünü kazandım ama gitmeden önce DGS düşünüyordum. Şimdi okul bitti ve ben 3.20/4 ile onur öğrencisi olarak mezun oldum. DGS den YTÜ müh. düşünüyorum. Ama kendimi çok eksik görüyorum. Yani ben bilgisayardan, pogramlamadan. web tasarımdan, plc ye; makinadan elektroniğe, oradan tasarım ve teknolojiye kadar her konuda kendimi geliştirmek ve beynimin sürekli olarak işlemesini istiyorum. Okulda %75 uygulama yaptık. Ben daha fazla istiyorum. Ama nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Neren başlamalıyım? Öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Her eve bir mekatron Big Grin

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 27
Mesaj: 161
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Dec 2012

Öncelikle şunu söylemeden geçemeyeceğim . Bir mekatronik mühendisi , alanında herşeyde uzman olamaz , ve alanındaki herşeyi çok iyi derecede öğrenemez . Nedeni ise bu mühendislik disiplininin çok geniş yelpazesi olmasıdır . Bu yüzden , önce kendi alanını belirlemelisin . Çalışmak istediğin alanı belirledikten sonra , o alana dair herşeyi öğrenmeye çalışmalısın .
İletişim : hakanbasargan@gmail.com
hakanbasargan.net

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 5
Mesaj: 22
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Jul 2013

Her konuda kendini geliştirmek istiyorsan değişmeyecek nokta var oda iletişim. Sen neyi nasıl öğreneceğini bilirsen ve bunu gerekli pratikte uygularsan üstesinden gelmek planlı çalıştıkça zor olmaz. Mesleğimizin gereği olarak her şeyin başı DİL. Minimum bir yabancı dile en iyi seviyede hakim olman şart. İkinci bir dil içinde temel şeyler önemli. İngilizceyi ne kadar hakim kullanırsan o kadar çok şey öğrenebilirsin. En önemlisi bu bence.

Cevapla
Teşekkür Edenler
.
Konu: 4
Mesaj: 20
Cinsiyet:
Kıdem: Jul 2013

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Çalışmalara son hız devam Smile
Her eve bir mekatron Big Grin

Cevapla
Teşekkür Edenler
.


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.