Mekatronik Mühendisliği Forum

Yardim Montaj Iliskisi
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 1
Kıdem: Aug 2017

merhaba
solidworks te yeniyim bu yuzden belki cok basit olabilir ancak bir sorunla karsilastim. Iki malzemeyi montaj iliskisi ile tasimak istiyorum. ancak tasiyamiyorum. Sorun ne olabilir. Yani normal bir kare dikdortgen ciziyorum bunlari tasiyabiliyorum. ancak asil yapmak istedigim parca tasinmiyor. `Sabit` degil `yuz` konumunda fakat alt bar cubugunda `Eksik tanimli` ibaresi var.

Teşekkür Edenler
.
Konu: 117
Kıdem: Oct 2015

(18-08-2017, 21:22 PM)mtozer Yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.merhaba
solidworks te yeniyim bu yuzden belki cok basit olabilir ancak bir sorunla karsilastim. Iki malzemeyi montaj iliskisi ile tasimak istiyorum. ancak tasiyamiyorum. Sorun ne olabilir. Yani normal bir kare dikdortgen ciziyorum bunlari tasiyabiliyorum. ancak asil yapmak istedigim parca tasinmiyor. `Sabit` degil `yuz` konumunda fakat alt bar cubugunda `Eksik tanimli` ibaresi var.
Montaja ilk atadığın malzeme sabit olur genelde ve bu malzeme üzerine tanımlama yapabilirsin. Daha sonra montaj ilişkisi diyip yüzey veya kenarları arasında bir ilişki kurarak montaj ilişkisini sağlayabilirsin. 
Mekatronik Mühendisi
 a.kilicaslan@mekatronikmuhendisligi.com

Teşekkür Edenler
.

Foruma atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.