Mekatronik Mühendisliği Forum


Yivli Kaplin
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 4
Mesaj: 4
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: Oct 2015

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bağlantılar, kaynaklı ve dişli imalatın yapılamayacağı yerlerde kullanılabileceği gibi diğer alternatif bağlantı türlerine göre montajı kolay olan ve işçilik süresini kısaltan daha güvenilir bir bağlantı şeklidir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.sistemlerde bağlantı şartlarının zor olduğu durumlarda kullanıcıya montajda esneklik sağlar. Boru bağlantı parçalarının kolay sökülüp takılabilmesinden dolayı kolay montaj ve demontaj olanakları getiren, yüksek sızdırmazlık özelliğinin yanı sıra gerektiğinde kolay temizlik ve bakım imkanı ile tesisatta gerekli görüldüğü noktalarda ve deprem (sismik) korunmasına yönelik uygulamalarda kullanılmaktadır. Maliyet açısından aralarında küçük bir fark oluşsa da son yıllarda Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bağlantı diğer bağlantı şekillerine göre daha çok tercih edilmektedir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.bağlantının yapılabilmesi için fittings elemanlarının Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. olarak üretilmiş olması, boruların üzerine Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. açılması ve bunları birleştirici Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.lerin olması gerekir. Borulara Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. açılarak üzerinde contaları bulunan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.ler vasıtasıyla birleştirilir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. açma işlemi, ezme veya kesme metodu ile yapılır. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. açma işlemi özel Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. makinesi veya tornada yapılır. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. üzerine kaplin contası yerleştirildikten sonra Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. üzerindeki vidalarla sabitleştirilir. Vidalar sabitleştirilirken uygun torklarda sıkılmalıdır. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.lerin contalarının tipi ve sıcaklık derecesi, spesifik uygulamalarda ortam koşullarına uygun olarak seçilmelidir. Borudan branşman alınan noktalarda, çıkış ağızlı Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bağlantı elemanları kullanılabilir. Kullanılan çıkış ağızlı Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bağlantı elemanının çıkış ağzındaki conta için üretici tarafından verilen delik ölçüsünde delik açılır.

Avantajları; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. sistemleri kullanma avantajları arasında montaj hızı ve kolaylığı, kaynağa gerek olmaması, tekrar sökülebilme, bakım kolaylığı, zamandan tasarruf ve düşük işçilik maliyetleri sayılabilir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. borularla birlikte kullanılan kelepçeler lastik contası ile birlikte tam bir sızdırmazlık sağlar. Sismik hareketlerde Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bağlantı sistemleri esneme, genişleme, kısalma, bükülme özelliklerini içerdiğinden kaynaklı sistemlere göre daha güvenlidir. Uygulanan yivli boru hatları kelepçeler ile birlikte titreşim azaltıcı özelliğe sahiptir.

Uygulama Alanları
• Yangın Tesisatı
• Otomotiv Sektörü
• Tesisat Sistemleri
• Havalandırma Sistemleri
• Ekskavatör, Gemi inşaatı

Kurulum üreticinin talimatlarına ve ihtiyaçlarına göre yapılmalıdır. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.ler FM Onaylı boru bağlantıları için kullanıldığı durumlarda, boru üreticisinin montaj talimatları ve şartlar da dikkate alınmalıdır. Aksi belirtilmediği sürece Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.ler, ANSI / AWWA C606 (en son sürüm), " Grooved and Shouldered Joints" göre yapılmalıdır.

[Resim: Yivli_Kaplin.jpg]
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Cevapla
Teşekkür Edenler
(Bu mesajı son düzenleyen: 31-10-2015, 00:47 AM ahmetkara46.) .


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yivli Kaplinlerin Montaji Nasil Yapilir ahmetkara46 0 1,383 31-10-2015, 00:59 AM
Son Mesaj: ahmetkara46

Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.