Mekatronik Mühendisliği Forum

Tam Görünüm: Mekatronik Mühendisliği Kitapları
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
Arkadaşlar Mühendislik Kitaplarını alttaki linkte verdik şuan yapım aşamasında yakın zamanda tüm kitaplar eklenicektir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Sensör tekniği dersiyle ilgili kitap önerisinde bulunabilecek arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
Bizim sensör tekniği dersi için hoca aşağıdaki kitapları önermişti:
ben türkçe 1. ve 2.kaynakları öneririm

References (in Engligh):
1. Mechatronics: Electronic Control Systems in Mechanical and Electrical Engineering, W. Bolton.
2. Lecture notes that may be downloaded from internet
3. Electronic books having sensors, OPAMPs

References (in Turkish):
1. Mekatronik: Makine ve Elektrik Mühendisliğinde Elektronik Kontrol Sistemleri,
3.baskıdan çeviri, Çeviren: Koray Tunçalp, Dahi Yayınları
2. Algılayıcılar ve Dönüştürücüler, Osman Gürdal, 2000, Nobel Yayın Dağıtım
3. Elektrik ve Elektronik Ölçmeleri, Halit Pastacı, 2000, Yıldız Teknik Üniversitesi
yayınları (BÖLÜM 7).
4. Elektrik-Elektronik Mühendisliğinin Temelleri, Cilt I, Uğur Arifoğlu, Alfa yayın.
5. Elektronik devreler, Abdullah Ferikoğlu, 2004, Değişim yayınları.
6. Elektronik kitaplarının transistor ve Opamp’ları anlatan kısımları.
Bolton un mekatronik kitabını bulmak zor ama diğerlerine bir bakayım.İlgilendiğin için teşekkürler.
Newton Braga nın " Robotik Mekatronik ve Yapay Zeka "adlı kitabının içeriği ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen, merak ettiğim bu kitap mekatroniğin ne olduğuyla ilgili genel bir kitap mı yoksa ders kitabı gibi kullanılabilecek kaynak nitelikli bir kitap mı?
Newton Braga - Robotik Mekatronik ve Yapay Zeka
İyi kitap ucuzda ders kitabı olarak kullanılabilir nitelikte fiyatıda makul. ancak çok iyi bi kitap olduğunu söyleyemem tam olarak okumadım buraya içindekiler kısmını buldum ekliyorum bir bak istersen:
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.=

W.Bolton un mekatronik kitabını satın aldım bence gayet iyi zaten ders kitabı olarak kullanıcağız. İnternette en ucuz burada tavsiye ederim: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Teşekkürler Smile
Hocam merhaba pdf paylaşımı olarak William Bolton Mekatronik kitabını paylaşabilir misiniz